Bruģa ieklāšana, bruģis, bruģēšana.

Bruģa ieklāšana ir lielisks dizaina elements gan mājas pagalmiem, gan citās vietās. Bruģakmeņa klājums, kas pazīstams arī kā ķieģeļu klājums, ir bieži lietots, lai iegūtu dekoratīvu, cietu zemes segumu. Viena no galvenajām priekšrocībām ir tā, ka bruģa akmeņus var arī nomainīt pa vienam. Tas ļauj veikt koriģējošus darbus zem bruģa virsmas, neatstājot nekādas pēdas, ja bruģa akmeņi ir nomainīti.

 

Parasti bruģis tiek izmantots piebraucamajiem ceļiem, māju pagalmos, pilsētas centros, apmalēm, retāk braucamā ceļa segumam.

Bruģakmens ražošana

Bruģis parasti tiek izgatavots no betona vai māla, bet tiek izmantoti arī citi materiāli. Viena no bruģakmens priekšrocībām ir tā, ka tas ir ātri gatavs lietošanai un bruģēšanas darbiem. Betona ķieģeļiem ir poraina forma, kas veidota sajaucot mazus akmeņus, krāsvielas, cementu, smiltis un citus materiālus. Jaunie ražošanas paņēmieni ļauj izmantot otrreizējās pārstrādes materiālus bruģakmens ražošanā, piemēram, būvgružus vai sasmalcinātu stiklu.

Bruģakmens bruģēšanas raksti

Ir dažādu veidu bruģēšanas dizaini, kas var tikt sasniegti izmantojot bruģakmeni. Dažādiem rakstiem ir savas īpašības, tāpēc atkarībā no katra klienta vēlmēm bruģa dizaina rakstus ir nepieciešams pielāgot. Viens no visciešākajiem rakstiem ir bruģakmeņu novietošana 45 vai 90 grādu leņķī, tādējādi tas ir ļoti populārs un labi piemērots iebraucamajiem ceļiem un ceļa segumam. Citi raksti ir vairāk piemēroti gājējiem paredzētām vietām, jo to saikne nav tik cieša kā augstāk minētajam rakstam.

Bruģakmens var būt dažādu izmēru, stilu un toņu. Bruģis, kas veidots no betona, ir labāk piemērots celiņiem vai terasēm, kā arī klimata apstākļos, kur gaisa temperatūra bieži ir zem nulles. Bruģakmeņi ir pieejami visdažādākajos toņos, kā piemēram, baltā, smilšu, rozā un citos. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka to forma var būt ar caurumiem, daudzstūra, kvadrāta un citās formās. To izvēle ir atkarīga no katra klienta vēlmēm.

Bruģēšana un bruģa ieklāšana

Bruģa ieklāšanai un arī sagatavošanās darbiem pirms tās ir liela nozīme, lai bruģis kalpotu ilgi un būtu kvalitatīvi ieklāts, tāpēc uzticiet šo darbu mums. Bruģa ieklāšanas soļi ir sekojoši:

1.solis – Pamatnes sagatavošana

Ļoti svarīgi ir, lai pamatne būtu blīva un stabila pirms bruģakmens ieklāšanas. Dažkārt ir nepieciešams veikt rakšanu un zemes pielāgošanu bruģakmenim, lai tas būtu stingrs un stabili turētos. Tiek sagatavota zeme, tiek veikta zemes rakšana, zeme tiek atbrīvota no visa nederīgā, tiek novērtēts projekta gala variants, lai zeme tiktu sagatavota tam piemēroti. Tiek panākts nepieciešamais gultnes dziļums. Bāzes dziļums ir atkarīgs no bruģa lietošanas mērķiem. Ja bruģis ir paredzēts automašīnu satiksmei, tas ir lielāks, kamēr ietvei tas ir mazāks, tāpēc ir ļoti svarīgi zināt bruģakmens virsmas mērķi. Bāzei ir jābūt vienmērīgai un blīvai.

2.solis – smilšu bēršana

Bruģakmens tiek ieklāts smiltīs, tas ir kā paklājs, kas tiek izlīdzināts un nodrošinās bruģakmens turēšanos noteiktā  vietā. Svarīgi ir atcerēties to, ka pa smilts virsmu nedrīkst staigāt, lai tā pareizi nosēstos un būtu vienmērīga.

3.solis – malu ierobežošana

Svarīgi ir norobežot malas, lai bruģakmeņi nekustētos un būtu stabili. Ierobežojumi var būt vai nu jau esoša cieta mala (piemēram, mājas siena), vinila vai betona veidota mala. Svarīgi ir šīs malas augstums tā, lai tas atbalstītu bruģakmeni. Šis darbs prasa pacietību un uzmanību, tāpēc ir svarīgi izvēlēties profesionāļus, lai izvairītos no nepareizi uzstādītām balsta malām.

4.solis – bruģa ieklāšana

Bruģa ieklāšana jāveic no ārējās malas uz iekšējo, lai bruģis tiktu ieklāts cieši. Bruģakmeņus nedrīkst vilkt pa zemi, jo tas var izbojāt bāzes zemi un smiltis, tādējādi radot nevienmērīgu klājumu. Dažkārt ir nepieciešams bruģi griezt, lai tas ietilptu paredzētajā vietā. Tam ir nepieciešami speciāli instrumenti, lai griešana būtu vienmērīga un kvalitatīva. Ieklājot bruģi sāk veidot rakstu.

5.solis – smilts iestrādāšana starp bruģakmeņiem

Šis solis ir nepieciešams, lai bruģakmeņi paliktu vēl ciešāki un nebūtu to kustēšanās. Smilts tiek iestrādāta starp bruģakmeņiem, lai panāktu galējo fiksāciju. Tiek izmantots blīvētājs, lai smiltis pareizi aizpildītu starpas. To ir nepieciešams veikt 2-3 reizes.

Bruģa ieklāšanas process ir sarežģīts un ir nepieciešama speciāla aparatūra, lai panāktu vislabāko rezultātu, tāpēc uzticiet šo darbu mums, “Žogu būve”! Mēs parūpēsimies par bruģakmens ceļa kvalitāti!